Facebook
Mänguväljaku konfiguraator

Hangi Tasuta Tootekataloog!

Catalog

Võite tellida trükitud versiooni meie uusimast kataloogist või laadida alla PDF versiooni siit.

Kuidas disainida välijõusaali?

1. Välitreeningu ja -jõusaali varustuse planeerimine

Kuidas planeerida treeningvarustust? Välijõusaali kavandamisel tuleb arvestada, et igal elemendil on oma turvaala nõue. Turvaala on ala, mis ümbritseb treeningelementi, et selle kasutajad saaksid seda ohutult ja mugavalt kasutada. Vastavalt kasutatava ala suurusele saab valida järgnevate võimaluste vahel:

A. Multifunktsionaalne treeningseadeKui kasutatav ala on väike, siis vali ainult üks kuid funktsionaalne fitness-seade (näiteks võid vaadata metallist treeningkomplekti New Age Fit).

Sellise multifunktsionaalse seadmega säästad ruumi, kuid kasutajatel on siiski võimalus treenida kogu keha.

B.  TakistusradaTakistusrada on põnev lahendus kui plaanite rajada terviserada parki, jõe äärde või metsaalale. Takistusrajal võivad olla puidust redelid, ronimisvõrk, ronimissein, tasakaaluharjutuste varustus, kummid, tõkkejooksu takistused ja palju muud.

Vaata meie treeningraja plaane.

C. VälijõusaalPõhilised treeningelemendid võib asetada ringikujuliselt alale, mille ümber saab paigutada täiendavad treeningjaamad. Sellise paigutuse eeliseks on treeningelementide paiknemine ühel alal, mis soodustab igapäevast kiiret treeningut ning kogukonna omavahelist suhtlust.

Vaata meie välijõusaali plaane.

D. Spordi- ja vaba aja veetmise võimalusedTeine võimalus on terviklik rekreatsiooniala, mis sisaldab välijõusaali, täiskasvanutele mõeldud takistusrada ja mänguväljakut lastele. Ala kujundamisel tuleb meeles pidada, et välijõusaal ja mänguväljak peavad olema teineteisest eraldatud näiteks aia, heki või jalgteega.

Vaata meie rekreatsioonialade plaane.

2.  KasutajadSpordivarustus peaks vastama potentsiaalsete kasutajate nõuetele ja vajadustele. Pakume laias valikus:


Meie soovitus:

Vaata meie lahendusi seeniorite välijõusaali varustuse alt.


 

3. Välijõusaali varustuse kvaliteetAvalikuks kasutamiseks peaks valima kõrgeima kvaliteediga seadmed, mis on valmistatud vastupidavatest materjalidest nagu metall või puit. Lars Laj puidust spordivahendid on toodetud lehisest või akaatsiast just nende erakordse vastupidavuse tõttu ilmastikutingimustele. Puidust treeningvahendid pole mitte ainult funktsionaalsed vaid sobivad ka puhkealade, parkide ja linnaväljakute looduslikku ümbrusesse.

Et kindlustada kasutajate mugavus ja turvalisus, siis tuleks välispordielemendid rajada turvaalustele.

 

Meie soovitus:

Välijõusaalid ja terviserajad asuvad tavaliselt haljasalade läheduses: pargid, väljakud, metsad, jõed või mereäärsed alad. Ümbruskonna loodusliku ilu rõhutamiseks valige looduslik turvapind, näiteks liiv või kooremultš ja puidust spordivarustuse elemendid. Looduslikud materjalid ja aluspinnad sobivad ideaalselt rohelisele maastikule.

Vaata meie puidust spordivarustuse valikut.

4. Safety surfaceKõik välijõusaali vahendid tuleks paigutada turvaalale, et kindlustada kasutajate mugavus ja turvalisus.


OUR TIP:

Outdoor gyms and fitness trails are usually located in the vicinity of green areas: parks, squares, forests, rivers or seaside areas. To underline the natural beauty of the surrounding area, choose a natural safety surface, e.g. sand or bark, possibly grass mat tiles so the grass can grow through keeping it looking natural. using wooden fitness equipment keeping natural materials and surface will be the perfect complement to the green landscape.


Check our offer of wooden fitness equipment.

5. Täiendavad elemendidKui planeerite välijõusaali või terviseraja rajamist, siis soovitame lisaks spordivarustuse elementidele oma projekti lisada ka:

 

Kui olete huvitatud välijõusaali, terviseraja, lastele mõeldud spordivarustusega mänguväljaku või mõne muu spordi- ja puhkeala loomisest – siis võtke meiega ühendust! Koos suudame luua unistuste koha vabas õhus liikumiseks.