Facebook
Mänguväljaku konfiguraator

Hangi Tasuta Tootekataloog!

Catalog

Võite tellida trükitud versiooni meie uusimast kataloogist või laadida alla PDF versiooni siit.

Erivajadustega arvestavad mänguväljakud

Teiste lastega mängimine on laste arengu lahutamatu osa – see õpetab meeskonnatööd, arendab loovat mõtlemist ning aitab igapäevaste situatsioonidega toime tulla. 

 

Meie Lars Laj-s hoolitseme selle eest, et meie mänguväljakud oleksid kõikide laste sõbralikud. Sellest tulenevalt oleme loonud erivajadustega lastele sarja ja tooted, et avada mänguväljakud ka motoorikahäiretega, koordinatsiooniprobleemidega ja puudega lastele.

Isegi ainult ühe selle kategooria elemendi lisamine olemasolevale mänguväljakule võimaldab lastel koos mängida, ennetada sotsiaalset tõrjutust ja ületada nii füüsilisi kui ka sotsiaalseid tõkkeid.


Kui vajate abi erilahendustega mänguväljaku disainimisel, siis palun võtke meiega ühendust või ammutage inspiratsiooni meie loodud näidislahendustest.Tegelusseinad kui harivad vahendid

Meie tegelusseinade sari on huvitav rikastus mänguväljakutele nii elamurajoonides kui ka algkoolides. Trips-Traps-Trull ja Bingo on kutseks kõikidele mänguväljaku kasutajatele koos mängimiseks. Tahvlite disain (seatud madalatele postidele) võimaldab lihtsa ligipääsu igale lapsele.

 Temaatilised mänguväljakud

Lapsed armastavad rollimänge ja eluliste olukordade jäljendamist, mängides näiteks poekülastajat, reisijat lennujaamas või kokka köögis. Nendele elementidele juurdepääsuks ei ole ehituslikke piiranguid – neid saavad kasutada nii ratastoolis olevad lapsed kui ka teisi liikumisabivahendeid kasutavad lapsed.

 

Liivakastid ja lauad

Liivaga mängimine on mänguväljakutel laste üks meelistegevusi. Liiv on ka suurepärane stimuleeriv vahend – seda kasutatakse sageli ka sensoorses teraapias.
Meie klassikaliste ja liivalaudade sarjas on spetsiaalselt madaltatud laud, et tagada ratastooli juurdepääs.

 


Ratastoolirampidega mänguväljakud

Meie tootevalikus leidub ratastooliga ligipääsetavaid mänguväljakute komplekte nagu Gamma, Beta või Delta (ja palju teisi), millel on ratastooli ramp ning platvormide laius on kohaldatud ratastooliga manööverdamiseks. Selliseid mänguväljakuid saavad kasutada paljud lapsed alates esimesest eluaastast.

 
 

Kiigud

Lars Laj valikus on kiik, mis on loodud lähtudes kehtivatest standarditest ja soovitustest ning kohaldatud ratastooliga kasutamiseks. Kiik on tehtud stabiilsest kõrge kvaliteediga terasest ja see on varustatud turvarihmadega. Sensoorsete integratsioonihäiretega lapsi toetav enimmüüdud kiik on pesakiik. Selle iste on tehtud köisvõrgust, mis on ülimalt vastupidav aga ka mugav.

Lars Laj tootevalik on pidevas arendamises ja täiendamises. Teeme koostööd arhitektide ja oma ala professionaalidega. Kui soovite luua alasid, millel ei ole arhitektuurilisi piiranguid ning soovite toetada laste või puuetega inimeste integratsiooni, siis võtke meiega julgelt ühendust. Aitame teil meeleldi teie vajadustel põhinevaid mänguväljakuid disainida.