Lars Laj

LARS LAJ® | Kuidas kujundada koerte treeningväljakut

Vali toode

Lars Laj

LARS LAJ® | Kuidas kujundada koerte treeningväljakut

Kuidas kujundada koerte treeningväljakut

Koerte mänguväljak koos spetsiaalselt disainitud treeningvarustusega ei tee meie lemmikut  mitte ainult õnnelikuks, vaid hoolitseb ka tema tervise eest. Jagame oma mõtteid, kuidas luua lemmikloomadele funktsionaalne ja huvitav väljak. Kaasaegsed hüpperõngad ja takistused, tasakaalurada, poom, slaalompostid ja tunnel sobivad hästi meie väikeste sõprade tõhusaks treenimiseks. Koertel ei hakka Lars Laj-ga kunagi igav!

plac zabaw dla psów
Mõned tähelepanekud ideaalse mängu- ja arenguruumi loomiseks neljajalgsetele sõpradele:

1. Maastiku suurusele sobiv elementide arv

Koerte jalutus- ja treeningala kujundamisel tuleks arvestada, et sinna paigutatavate seadmete arv sõltub ala suurusest. Koertele peab jääma piisavalt ruumi jooksmiseks ja elemendid ei tohiks olla paigutatud üksteisele liiga lähedale.

 

nieprawidłowe zagospodarowanie wybiegu dla psów prawidłowe rozmieszczenie urządzeń na wybiegu dla psów


NIPP

Kui ruumi on vähe, siis soovitame valida igast kategooriast näiteks ühe elemendi - üks poom, üks hüppeharjutuse element ja tunnel.2. Koertepark ei tähenda ainult treeningala

 • Lisaks treeningelementidele peaks park sisaldama järgmist:
 • Puhkekoht koerte omanikele,
 • Pargimööbel/inventar, mis tuleb hoida puhas ja hooldatud,
 • Eraldatud koht, mis on mõeldud koerte tualetina, et hoida puhtust väljakul.

NIPP

Pakume erivalikus tänavamööblit/inventari: prügikastid, mis on mõeldud spetsiaalselt koertepargi alale, pargipingid, lauad puhkamiseks ja suhtluskoha loomiseks. 3.
Elementide valik ja kujundamine

Koerteväljaku disainimisel aitame Teil valida sobiva ja toimiva varustuse. Allpool on meie ideed koertepargi maastiku kujundamiseks, et koer tunneks nii põnevust kui ka avastamisrõõmu. Inspiratsiooni saamiseks tutvuge järgmiste sammudega:

zagospodarowanie placu zabaw dla psów


1. Agility tunnel

Raja alustamiseks sobib tunnel, sest tegemist on ühe lihtsaima elemendiga. Koer peaks tunnelisse jooksmas täiskiirusel, seejärel liikuma läbi tunneli ning kiiresti ka väljuma.

2. Agility Kolmetasandiline Tõke

Energiliselt hüppamine on koerte loomuse - see meeldib neile väga! Sõltuvalt koera kõrgusest ja suurusest on võimalik valida antud elemendi juures üks kolmest erinevast kõrgusest. Tähele tuleb panna elemendi paigutamisel seda, et nii enne takistust kui ka pärast seda peaks olema piisavalt ruumi hüppe alustamiseks ja lõpetamiseks.

3. Agility Madalad Astmed

Harjutuse korrektseks läbimiseks peaks koer kas astuma või hüppama astmelt-astmele. Madalad Astmed on asetatud erinevatele kõrgustele. Harjutus arendab ja parandab koera motoorset koordinatsiooni.

plac zabaw Lars Laj dla psów

4. Agility Kõrged Hüppetakistused

Antud harjutuse läbimiseks peaks koer ületama takistusi hüpates,  igast takistusest tuleks üle hüpata ükshaaval. Selle harjutuse läbimiseks vajab koer hoo võtmiseks jooksuruumi.  

5. Agility Poom

Koer võib poomi läbida kõndides või joostes. Elemendil tuleks liikuda mööda kaldteed ülesse, minna mööda plangu ülaosa ja seejärel liikuda kaldteed mööda alla tagasi rajale. Sarnaselt A-kujuga kaldteele on ka Poomi kaldtee algus ja lõpp vastu maapinda, mida koer peaks käpaga puudutama et, läbida element ettenähtud viisil.

6. Agility Madalad Tõkked

Enne harjutuse alustamist peaks koer eelnevalt hoo joostes ülesse võtma ning seejärel hüppama ükshaaval üle takistuste.

7. Agility Kaalukiik

Harjutust võib teha joostes või kõndides. Kaalukiigel tuleks liikuda otse elemendi keskele, seejärel seista ja oodata kuni kaalukiigu teine ots liigub alla vastu maapinda ning siis liikuda mööda kaalukiiku alla rajale tagasi. Harjutuse korrektseks läbimiseks peaks koer elemendi alguse ja lõpu ala käpaga puudutama.

 

Lars Laj tor przeszkód dla psów

8. Agility Slaalom postid

Soovitame paigaldada alguses 6 slaalomposti, sest alustuseks on see koerte jaoks piisava pikkusega harjutus. Koer peaks harjutuse läbima tippkiirusel alustades harjutust esimese posti/varda paremalt poolt sisenedes ja väljudes viimase posti vasakult küljelt. Harjutust tehes peaks koer igast postist mööduma nii kiiresti kui võimalik ja hoiduma keskjoonele võimalikult lähedale.

9. Agility A-kujuga kaldtee

Koer võib harjutuse läbida kas kõndides või joostes. Elementi läbides tuleb koeral liikuda kaldtee otsa ja laskuda teisele poole. Harjutuse läbimisel peaks koer enne ülesse ja alla liikumist elementi puudutama, et läbida element ettenähtud harjutusena.

10. Agility Hüpperõngad

Koer peaks hüppama läbi rõngaste neid puutumata. Õppimist tuleks alustada madalama hüpperõngaga.


NIPP

Funktsionaalse koertepargi disainimiseks saab inspiratsiooni ka meie kodulehel olevatest näidisprojektidest Mänguväljakute projekteerimine.


 

Koertepargi loomisel tuleks tähele panna, et väljak ei ole mõeldud ainult koerte meelelahutuskohaks, vaid ka nende omanike vaba aja veetmise ja suhtlemise kohaks. Agility koertepark võimaldab koeri arendada mitmel tasandil ja edendada nende tervist. Koertepargi kasutuse eelised:

 • nii koera kui ka omaniku kehalise aktiivsuse parandamine;
 • koera oskuste parandamine – kuulamine, mälu, faktide seostamine;
 • üldise võimekuse tõstmine (õues tehtavad harjutused, kus on palju kordusi ja intensiivne liikumine elementidel võib tuua suurepärase treeningvormi);
 • arendab koera motoorset koordinatsiooni;
 • tugevdab koera ja omaniku vahelist suhet;
 • arendab keskendumisoskust (ümbruses teised koerad);
 • nii koera kui ka omaniku sotsiaalsete oskuste arendamine.

Aitame kujundada ka treeningalasid erinevatele töö- ja päästekoertele. Meie tooteid saab kasutada koerte koolituskeskustes. Võtke meiega ühendust ja loome koos Teie unistuste koertepargi!

Telli kataloog

Loome koos ökomänguväljaku!

Meie planeet nõuab meilt üha enam hoolt ja austust - meie Lars Laj-s mõtleme tulevikule - lõppude lõpuks on meie jaoks kõige olulisem just laste heaolu!

children
care
wood
promo banner
Telli või lae alla   meie tootekataloog
wooden playground

Kas sa vajad eritellimusel mänguväljakut?

Projekteerime ja toodame erilahendusega mänguväljakuid. Võta meiega ühendust!

yellow leaf
design lab
two little boys
two little girls
callipers

Projekteerime ja toodame erilahendusega mänguväljakuid. Võta meiega ühendust!

Uudised

Uudiste list

Ilmad on läinud juba mõnusalt soojaks ning tahame aina enam aega veeta õues. Kui soovite kavandada oma aeda lastele mängimiseks turvalist ja lõbusat vaba aja veetmise kohta, siis selleks võiks järgida neid seitset etappi.

Unikaalsed ja suursugused Lars Laj puidust laevad on randunud!

Lars Laj on pidevas arengus, et täiustada toodete ja teenuste kvaliteeti. Seepärast on meie hiljutine samm edasi olnud kvaliteedijuhtimissüsteemi standardiseerimine vastavalt ISO 9001:2015 nõuetele.

x

Meie veebisait kasutab küpsiseid statistilistel, reklaami- ja funktsionaalsetel eesmärkidel. Tänu sellele saame veebisaidi kohandada vastavalt teie vajadustele. Kõik saavad küpsiseid aktsepteerida või need brauseris keelata, nii et teavet ei koguta. Vaata kuidas küpsised keelata. Meie Privaatsuspoliitika