Lars Laj

LARS LAJ® | Kuidas rajada koduaeda mänguväljakut?

Vali toode

Lars Laj

LARS LAJ® | Kuidas rajada koduaeda mänguväljakut?

Kuidas rajada koduaeda mänguväljakut?

Ilmad on läinud juba mõnusalt soojaks ning tahame aina enam aega veeta õues. Kui soovite kavandada oma aeda lastele mängimiseks turvalist ja lõbusat vaba aja veetmise kohta, siis selleks võiks järgida neid seitset etappi.

Lars Laj garden playground

1. etapp: mänguväljaku asukoht

Milline on parim koht mänguväljaku paigaldamiseks koduhoovis? Kui plaanite lastele mänguala, siis tuleb arvestada mitmete teguritega:

 

Päiksevari:

Selleks, et oma lapsi suvel kõrvetava päikese eest kaitsta, on hea mõte paigutada mänguväljak puude varju (hoida sobivat kaugust okstest) või päikesevarju alla.

 

Maja lähedus:

Mänguväljak on ohutu rajada väravast või garaažist kaugemale, kuid samas peaks see olema järelvaataja vaatamisläheduses (näiteks terrassi või köögiakna lähedal), et väikestel silma peal hoida.

 

Taimed:

Laste mänguala võiks vaadelda kui terviklikku väliruumi, kus lapsed veedavad oma vaba aega, arenevad, avastavad maailma ja lõõgastuvad. Seega tasub luua hubane mänguväljaku ümbrus:

  • taimed: istutage söödavaid, mittemürgiseid rohelisi taimi ja värvilisi lilli, mis meelitavad liblikaid.
  • aed: kui armastame ise aia eest hoolitseda, siis sisestame selle kire ka oma lastele. Aidake neil teha oma köögiviljaaed (meie pakkumises leiate spetsiaalselt kujundatud köögiviljaaia või puidust potid) või lillepeenar.
  • piirded: kui mänguväljak on aia lähedal, siis oleks mänguala hea varjutada kasutades taimi (hekk, puud, põõsad), et tagada laste privaatsus ja kaitsta neid müra ja saaste eest.

 Lars Laj garden playground

 

2. etapp: Aia mõõtmed

Koduaia mänguväljaku varustuse valik sõltub laste tulevase mänguala suurusest. Mänguvarustus tuleb paigaldada üksteisest piisavale kaugusele, et lapsed saaksid neid ohutult kasutada, näiteks liumäelt liugu lastes ei jookse nad kiigel kiikuvate õdede-vendade otsa.


Multifunktsionaalse ja lõbusa mänguväljaku saab rajada ka kõige väiksemale aiaalale, tuleb lihtsalt loovalt läheneda.


 

3. etapp: mänguväljaku materjalid

Mänguväljak koduaias on investeering aastateks! Selle asemel, et valida mänguväljakuvarustus, mis on valmistatud mittekestvatest ja ebakvaliteetsetest materjalidest ning kulub juba ühe hooaja pärast, tasub kaaluda kvaliteetse mänguväljaku ostmist. Kvaliteetsed mänguväljaku elemendid on valmistatud täispuidust, mis kestavad aastaid ja mida kasutavad tulevikus mitte ainult meie lapsed, vaid ka meie lapselapsed. Lars Laj mänguväljakud on valmistatud lehisest ja robiinia puidust ning need on eriti vastupidavad ilmastikutingimustele.

 

 Lars Laj garden playground

 

4. etapp: mänguväljakute stiil

Mänguväljak peaks olema kohandatud vastavalt ümbritsevale alale. Kas teie aed on kujundatud klassikalises, elegantses stiilis või on see minimalistlik ja kaasaegne? Tuleks tähelepanu pöörata, et materjalid ja üldine stiil sobituks ümbritseva keskkonnaga.

 

 Lars Laj garden playground

 

5. etapp: koduaia mänguväljaku varustus

Millised mänguvahendid on koduaedade jaoks parimad?

 

Liiva ja vee mängukomplektid

 

Võiks öelda, et liivakast on igal mänguväljakul kohustuslik element. Väikelastele meeldib liivaga mängida ja veelgi enam - see on tegevus, mis toetab sensoorsete ja motoorsete oskuste ning kujutlusvõime arengut. Liivakast ei pea alati olema standardne lahendus, vaid saab kasutada ka erinevat tüüpi puidust ääriseid, millest saab teha eri kuju ja suurusega liivakaste. Liivakasti juurde või sisse saab paigutada mängu laua ja toolid, ekskavaatori või ämbriga süsteemi, mis annavad mänguväljakule lisavõimalusi.

 

Lars Laj garden playground
 

 

Multifunktsionaalsed mängukomplektid 

 

Üle 3-aastased lapsed armastavad ronimisredelite ja ronimisseintega mänguväljaku elemente, millel nad saavad ohutult mängida ning arendada füüsilisi ja motoorseid oskusi. Lisaks paljudele ronimisvõimalustele saab multifunktsionaalseid seadmeid varustada ka erinevate liurennidega: nii klassikaliste kui ka Twisteri liumäega, mis toob kaasa suuremat põnevust!

 

Lars Laj garden playground

 

Kiiged ja vedrukiiged

 

Veel üheks mänguväljaku populaarseks elemendiks on kiik ning vedrukiik! Kiiged ja vedrukiiged ei taga mitte ainult lõbu – kiikumisel on ka lastele rahustav mõju. Lisaks arendab kiikumine tasakaalutunnetust. Sõltuvalt laste eelistustest ja vanusest saab valida sobiva kiigeistme. Pesaiste sobib kõigile ning seal on isegi vanemal koos väikelapsega lõbus!

 

 

Lars Laj garden playground

 

Mängumajad

 

Puitmaja on funktsionaalne, esteetiline ja inspireeriv mänguväljaku element koduaia jaoks. Mängumajad võivad olla mistahes disainiga, et sobituksid teie hoovi, lihtsast ja maalähedasest puidust hütist kuni moodsa liivakastiga mängumajani.

 

Lars Laj garden playground  

 

Teemamänguväljakud

 

Kas teie laps unistab väikesest lossist aias või hoopis džungli majast? Temaatilised mänguväljakud panevad laste fantaasia lendama ning julgustavad neid unistama. Teemamänguväljakul võivad olla näiteks lossid, väikesed paleed, kauplused, džungliteemalised ronimiselemendid ja palju muud!

 

Lars Laj garden playground  

 

Sport

 

Aed on ideaalne koht igapäevaste harjutuste tegemiseks. Välijõusaali elemente, tasakaaluraja varustust, minijalgpalli väravaid, korvpallikorvi, lauajalgpalli või -tennise lauda saab paigaldada ka koduaeda. Kõik selleks, et julgustada lapsi (ja ka täiskasvanuid) koos treenima ja mängima.

 

Lars Laj garden playground  

 

6. etapp: turvaaluskatend

Ohutu mängu tagamiseks tuleb mänguväljaku seadmed paigaldada ohutule pinnale: sõltuvalt seadme kõrgusest võib see olla hästi hooldatud muru, kruus, liiv, puukooremultš, kummimultš või värviline valatavast kummigraanulitest katend. Kui teil on kahtlusi, kas teie maapind sobib kiige või liumäega mänguväljaku paigaldamiseks, siis võtke meiega ühendust ning me saame teid nõustada.

 

7. etapp: puhkeala

Ärgem unustagem hubase lõõgastumis- ja puhkeala loomist kogu perele. Piknikuvarjualused, puidust varjualused pinkide ja grilliga, puidust pingid ja lauad, võrkkiiged on vaid mõned variandid, kuidas luua oma aega mõnus puhkeala nii päevasteks kui õhtuseks ajaks!

 

 Lars Laj garden playground
Lars Laj garden playground

 

Telli kataloog

Loome koos ökomänguväljaku!

Meie planeet nõuab meilt üha enam hoolt ja austust - meie Lars Laj-s mõtleme tulevikule - lõppude lõpuks on meie jaoks kõige olulisem just laste heaolu!

children
care
wood
promo banner
Telli või lae alla   meie tootekataloog
wooden playground

Kas sa vajad eritellimusel mänguväljakut?

Projekteerime ja toodame erilahendusega mänguväljakuid. Võta meiega ühendust!

yellow leaf
design lab
two little boys
two little girls
callipers

Projekteerime ja toodame erilahendusega mänguväljakuid. Võta meiega ühendust!

Uudised

Uudiste list

Rahvusvahelise krediidihindamise ettevõte Creditinfo Eesti AS tunnustas ka sel aastal Lars Laj Eesti OÜ majanduslikku seisukorda.

Ilmad on läinud juba mõnusalt soojaks ning tahame aina enam aega veeta õues. Kui soovite kavandada oma aeda lastele mängimiseks turvalist ja lõbusat vaba aja veetmise kohta, siis selleks võiks järgida neid seitset etappi.

Unikaalsed ja suursugused Lars Laj puidust laevad on randunud!

x

Meie veebisait kasutab küpsiseid statistilistel, reklaami- ja funktsionaalsetel eesmärkidel. Tänu sellele saame veebisaidi kohandada vastavalt teie vajadustele. Kõik saavad küpsiseid aktsepteerida või need brauseris keelata, nii et teavet ei koguta. Vaata kuidas küpsised keelata. Meie Privaatsuspoliitika